معجزات و کرامات

کرامات امام هادی نمایش لشکر امام در مقابل خلیفه

روزی متوکّل عبّاسی جهت ایجاد وحشت و ترس برای حضرت ابوالحسن ، امام هادی علیه السلام و دیگر شیعیان و پیروان آن حضرت ، دستور داد تا لشکریانش که تعداد نود هزار اسب سوار بودند ، خود را مجهّز و صف آرائی کنند .
و پیش از آن ، دستور داده بود تا هر یک از آن ها خورجین اسبش را پر از خاک نماید و در وسط بیایانی تخلیه کنند ، که در نتیجه تپّه بسیار عظیمی از خاک ها درست شد .
چون لشکریان در اطراف آن صفّ آرائی کردند ، متوکّل با حالتی مخصوص بالای تپّه رفت ؛ و سپس امام علیّ هادی علیه السلام را نزد خویش احضار کرد ، تا عظمت لشکر و قدرت خود را به آن حضرت نشان دهد؛ و به وی بفهماند که در مقابل خلیفه هیچ قدرتی ، توان کمترین حرکت را ندارد .
همین که امام هادی علیه السلام کنار متوکّل عبّاسی قرار گرفت و آن صفوف فشرده و مجهّز را تماشا کرد ، به او فرمود : آیا میل داری من نیز لشکر خود را به تو نشان دهم ؟ متوکّل اظهار داشت : آری . بعد از آن ، حضرت دعائی را به درگاه خداوند متعال خواند ، پس ناگهان ما بین آسمان و زمین ، از سمت شرق و غرب ، لشکریانی مجهّز صفّ آرائی کرده و منتظر دستور می باشند .
متوکّل با دیدن چنین صحنه ای مدهوش و وحشت زده گردید . و چون او را به هوش آوردند ، حضرت به او فرمود : ما با شما در رابطه با مسائل دنیا و ریاست ، درگیر نخواهیم شد؛ چون که ما مشغول امور و مسائل مربوط به آخرت هستیم ، به جهت آن که سرای آخرت باقی و أ بدی است و دنیا فانی و بی ارزش خواهد بود . بنابر این ، از ناحیه ما ترس و وحشتی نداشته باشید؛ همچنین گمان خلاف و بد درباره ما نداشته باشید . (۱۴)
برگرفته از کتاب چهل داستان و چهل حدیث از امام هادی (ع ) نوشته آقای عبدالله صالحی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *