معجزات و کرامات

کرامات امام هادی آگاهی از درون اشخاص

همچنین مرحوم شیخ طوسی ، راوندی و دیگر بزرگان به نقل از اسحاق بن عبداللّه علوی حکایت کند :
روزی از روزها پدرم با عمویم با یکدیگر اختلاف کردند ، درباره آن چهار روزی که در طول سال برای روزه گرفتن ، نسبت به بقیّه روزها فضیلت و اهمّیتی بیشتر دارد . لذا برای حلّ اختلاف و گرفتن جواب صحیح تصمیم گرفتند تا به ملاقات و زیارت حضرت ابوالحسن ، امام هادی علیه السلام بروند .
و در آن روزها ، حضرت در محلّی – به نام صریا – نزدیک مدینه ساکن بود؛ و هنوز به شهر سامراء منتقل نشده بود .
به همین جهت ، به قصد زیارت و ملاقات آن حضرت حرکت نمودند ، هنگامی که وارد منزل امام هادی علیه السلام شدند و در محضر شریفش نشستند ، حضرت قبل از هر سخنی اظهار فرمود : نزد من آمده اید تا از روزهائی که در طول سال بهتر است ، در آن ها روزه گرفته شود ، سؤ ال نمائید؟
عرضه داشتند : بلی ، یاابن رسول اللّه ! ما از محلّ خود فقط برای همین موضوع ، آمده ایم . حضرت فرمود : پس بدانید که آن ها چهار روز است :
روز هفدهم ربیع الاوّل سالروز میلاد مسعود پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله ، روز بیست و هفتم رجب سالروز بعثت حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله ، روز بیست و پنجم ذی القعده سالروز دَحْو الاْ رض ؛ و آن روزی است که زمین از زیر کعبه الهی پهن و گسترده شد – .
و روز هیجدهم ذی الحجّه سالروز غدیر خُمّ – که پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله از طرف خداوند متعال ، حضرت علیّ بن ابی طالب علیه السلام را به عنوان (امیرالمؤ منین ) و خلیفه بلافصل خویش ، منصوب و معرّفی نمود – . (۱۰)
برگرفته از کتاب چهل داستان و چهل حدیث از امام هادی (ع ) نوشته آقای عبدالله صالحی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *