زیارت نامه و ادعیه

دعای امام هادی در زیارت امام حسین

سلیمان مروزی از آن حضرت روایت کرده که فرمود: کنار قبر امام حسین – که بر او درود باد – می گویی: سلام بر تو ای اباعبدالله، سلام بر تو ای حجت الهی در زمین و گواه او بر خلقش، سلام بر تو ای پسر پیامبر خدا، سلام بر تو ای پسر علی مرتضی، سلام بر تو ای پسر فاطمه زهرا. گواهی می دهم که نماز را به پا کرده و زکات دادی، و امر به معروف و نهی از منکر نمودی، و در راه خدا جهاد و تلاش نمودی تا این که مرگت فرارسید، و درود خدا بر تو در حال زندگیت و در زمان مرگت. آنگاه گونه ی راستت را روی قبر نهاده و می گویی: گواهی می دهم که تو بر برهان از پروردگارت قرار داری، نزد تو آمده ام در حالی که به گناهانم اقرار دارم، ای پسر رسول خدا نزد پروردگارت شفاعت مرا بنما – آنگاه نام ائمه را یکی یکی ذکر کرده و می گویی: گواهی می دهم که اینان حجت های الهی هستند. سپس بگو: در نزد خود عهد و پیمانی برایم بنویس که نزد تو آمده ام تا تجدید میثاق نمایم، پس نزد پروردگارت به آن گواهی ده، به درستی که تو شاهد و گواهی.
دعاؤه فی زیاره سیدالشهداء
عن سلیمان المروزی، عن الرجل علیه السلام قال: تقول عند قبر الحسین علیه السلام:
السلام علیک یا اباعبدالله، السلام علیک یا حجه الله فی ارضه و شاهده علی خلقه، السلام علیک یابن رسول الله، السلام علیک یابن علی المرتضی، السلام علیک یابن فاطمه الزهراء.
أشهد أنک قد أقمت الصلاه، و اتیت الزکاه، و أمرت بالمعروف، و نهیت عن المنکر، و جاهدت فی سبیل الله حتی أتاک الیقین، و صلی الله علیک حیا و میتا. ثم ضع خدک الایمن علی القبر و قل: اشهد انک علی بینه من ربک، جئتک مقرا بالذنوب، اشفع لی عند ربک یابن رسول الله – ثم اذکر الائمه واحدا واحدا و قل: اشهد انهم حجج الله. ثم قل: اکتب لی عندک عهدا و میثاقا بانی اتیتک مجددا المیثاق، فاشهد لی عند ربک، انک انت الشاهد.
————————————————————————————————————————————–
منبع: صحیفه امام هادی؛ جواد قیومی اصفهانی؛ دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چاپ اول ۱۳۸۱٫
برگرفته از کتاب دانشنامه امام هادی علیه السلام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *